WSTYDLIWA

WSTYDLIWA

Wysokość: 160 cm

Waga produktu: 193 kg

Szerokość podstawy: 42 cm

Głębokość podstawy: 42 cm

Termin realizacji: około 30 dni

Producent: ITALPARK

Kod produktu: 456

Zapytaj lub kup produkt

Podstawowe informacje o produkcie

Posąg przedstawia postać młodej, pięknej kobiety w klasycznym, nawiązującym do antycznego stylu. Jej postawa i gest zasłonięcia twarzy, sugeruje nie tylko fizyczną delikatność, ale również niewinność, skromność i zawstydzenie.

Klasyczny styl może wprowadzić do ogrodu element estetycznej harmonii i elegancji, nawiązując do tradycji artystycznej antyku. Postać zasłaniająca, z zawstydzenia twarz to symbol dziewiczej niewinności, który nadaje ogrodowi aurę spokoju i czystości. Delikatność rzeźby podkreśla piękno kobiecej urody, ukazująe jednocześnie jej wrażliwość oraz siłę, wynikającą ze świadomości własnej, obnażonej urody.

Przedstawienie owego posągu w ogrodzie może nawiązywać do zamiłowania względem historycznych tradycji sztuki, dodając ogrodowi wyrafinowaną atmosferę, posąg może być centralnym punktem spotkań, przy których rozwodzić się można nad klasycznym przedstawieniem kobiecej urody. Sam gest zasłaniania twarzy nadaje posągowi wielowarstwowości, jest polem do licznych dyskusji na temat przedstawienia kobiety w epoce klasycznej i porówywaniu paradygmatu, który stoi w kontradykcie do wizerunku współczesnego, "rzeźbionego popkulturą" wizerunku kobiecego ciała.

Posąg wykonany jest z mieszanki granulowanego marmuru Carrara i białego cementu. Do każdego posągu można dobrać o odpowiedniej wysokości i średnicy podest.

Szczegółowe informacje o produkcie

Nasze posągi są obecne na rynku od prawie 50 lat. W ciągu tego czasu udało się opracować technologię, która dzięki zastosowaniu wyłącznie włoskich materiałów najwyższej jakości, granulatu marmurowego (słynny marmur z Carrary) i białego cementu, osiągnęła produkt o niezrównanej spoistości i odporności na wszelkie warunki klimatyczne. Producent stawia na jakość, więc wszelkie wykończenia są traktowane ręcznie z najwyższą starannością. Efekt finalny nadaje cechy naturalnego starzenia elementów i umożliwia w prosty sposób wkomponowanie w otoczenie. Odrobiną wyobraźni i kreatywności można nadać atmosferę starożytnej harmoni ogrodom, balkonom, tarasom, ale również wnętrzom pałacowym, hotelowym, restauracyjnym, dworków i willi. Proponujemy 4 rodzaje wykończenia:

naturalna biel – świetnie komponuje się z nowoczesnymi rozwiązaniami;

patynowany - lekko postarzony, delikatnie muśnięty patyną czasu, (najbardziej popularny);

z ceglastym nalotem – nadający odcienia ciepłej barwy;

mocno postarzany – nadający elementom setki lat, mocno przyciemniany, w zagłębieniach brunatny i zielonkawy, idealny do starych parków i ogrodów.

Efekty pracy zostały docenione już w 1978 roku nagradzając pasję rodzinną oskarem europejskim dla działalności gospodarczej APOLLO D’ORO.

Posąg instaluje się na solidnych podstawach i dobrze wypoziomowanych powierzchniach. W przypadku wystąpienia uchybień, mogą być one korygowane za pomocą klinów z twardego materiału (drewno lub plastik), pod warunkiem że nie wpływają na jego stabilność.

 

Wszystkie elementy są przeznaczone tylko do celów dekoracyjnych, nie mogą być stosowane jako elementy kostrukcyjne. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności wynikającej z niewłaściwego ich stosowania.
Rozmiary i waga są przybliżone, zastrzegamy sobie prawo w dowolnym momencie i według własnego uznania modyfikować je wyłącznie w celu poprawy produkcji.

Posągi są odpowiednio pakowane na paletach i większość z nich wysyłana jest bezpośrednio od producenta we Włoszech do klienta finalnego, co eliminuje ryzyko uszkodzeń podczas przepakowań i przeładunków.
Podesty zamawia się osobno.

Zobacz inne produkty z tej kategorii

CENTURION
TRZY GRACJE: od 2100 zł
MOMENT STWORZENIA
GÓRALKA
CHIŃSKI WOJOWNIK
KOBIETA Z LAMPĄ
quickpro.CMS Standard