WODNICZKA

WODNICZKA

Wysokość: 130 cm

Waga produktu: 95 kg

Średnica podestu: 36 cm

Termin realizacji: około 30 dni

Producent: ITALPARK

Kod produktu: 412

Zapytaj lub kup produkt

Podstawowe informacje o produkcie

Klasyczny posąg, przedstawiający młodą kobietę, ubraną w prostą szatę i dzierżącą dwa dzbany, stanowi wyjątkowe dzieło, które reprezentuje dualizm natury ludzkiej - materialnej i duchowej.

Kobieta trzymająca dzbany może symbolizować równowagę między materialnym a duchowym aspektem życia. Jeden dzban może reprezentować ziemskie potrzeby i doczesne aspekty, podczas gdy drugi dzban może odnosić się do ducha i transcendencji. Tematyka ta jest uniwersalna, przez wieki filozofowie oraz teologowie opierali wiele swoich traktatów, przypominając o wiecznych dylematach i poszukiwaniu równowagi w życiu. Klasyczny styl rzeźby dodaje ogrodowi wyjątkowości, a zarazem prostoty, podkreślając wyjątkowość sztuki ogrodowej, która nie tylko zdobi przestrzeń, ale też poprzez nadanie formy fontanny, może dodatkowo wiązać się z przesłaniem wody, jako żywiołu, który nieustannie ową przestrzeń rzeźbi.

Woda jest fundamentalnym źródłem życia, a płynąca strumień może symbolizować płodność, odnowę i życiodajność. Posąg symbolizuje to, jak woda może przynieść świeżość i czystość, likwidując wszelkie zanieczyszczenia.

Bieg wody może symbolizować duchową podróż lub transcendencję, sugerując, że wodniczka jest przewodnikiem w podróży duchowej. W niektórych kulturach woda odgrywa rolę w rytuałach. Płynący strumień może nawiązywać do wielu rytuałów, zarówno fizycznych uciech, jak i duchowych kontemplacji.

Ten posąg ogrodowy umiejętnie uchwyca dualizmm związany z żywiołem wody. Ponadto umieszczony jako zwieńczenie fontanny, staje się nie tylko ozdobą przestrzeni, ale także miejscem zadumy, refleksji i medytacji nad sensem istnienia.

Szczegółowe informacje o produkcie

Nasze posągi są obecne na rynku od prawie 50 lat. W ciągu tego czasu udało się opracować technologię, która dzięki zastosowaniu wyłącznie włoskich materiałów najwyższej jakości, granulatu marmurowego (słynny marmur z Carrary) i białego cementu, osiągnęła produkt o niezrównanej spoistości i odporności na wszelkie warunki klimatyczne. Producent stawia na jakość, więc wszelkie wykończenia są traktowane ręcznie z najwyższą starannością. Efekt finalny nadaje cechy naturalnego starzenia elementów i umożliwia w prosty sposób wkomponowanie w otoczenie. Odrobiną wyobraźni i kreatywności można nadać atmosferę starożytnej harmoni ogrodom, balkonom, tarasom, ale również wnętrzom pałacowym, hotelowym, restauracyjnym, dworków i willi. Proponujemy 4 rodzaje wykończenia:

naturalna biel – świetnie komponuje się z nowoczesnymi rozwiązaniami;

patynowany - lekko postarzony, delikatnie muśnięty patyną czasu, (najbardziej popularny);

z ceglastym nalotem – nadający odcienia ciepłej barwy;

mocno postarzany – nadający elementom setki lat, mocno przyciemniany, w zagłębieniach brunatny i zielonkawy, idealny do starych parków i ogrodów.

Efekty pracy zostały docenione już w 1978 roku nagradzając pasję rodzinną oskarem europejskim dla działalności gospodarczej APOLLO D’ORO.

Posąg instaluje się na solidnych podstawach i dobrze wypoziomowanych powierzchniach. W przypadku wystąpienia uchybień, mogą być one korygowane za pomocą klinów z twardego materiału (drewno lub plastik), pod warunkiem że nie wpływają na jego stabilność.

 

Wszystkie elementy są przeznaczone tylko do celów dekoracyjnych, nie mogą być stosowane jako elementy kostrukcyjne. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności wynikającej z niewłaściwego ich stosowania.
Rozmiary i waga są przybliżone, zastrzegamy sobie prawo w dowolnym momencie i według własnego uznania modyfikować je wyłącznie w celu poprawy produkcji.

Posągi są odpowiednio pakowane na paletach i większość z nich wysyłana jest bezpośrednio od producenta we Włoszech do klienta finalnego, co eliminuje ryzyko uszkodzeń podczas przepakowań i przeładunków.
Podesty zamawia się osobno.

Zobacz inne produkty z tej kategorii

NARODZINY WENUS
DZIECI NA ŁAWCE od 890 zł
BRAT I SIOSTRA
DAMA Z MUSZLĄ
IRENA
KOBIETA Z LAMPĄ: 2400 zł
quickpro.CMS Standard