VIRGINIA

VIRGINIA

Wysokość: 85 cm

Waga produktu: 27 kg

Średnica podestu (dot. donic i podestów pod posągi): 20 cm

Cena produktu: 800 zł

Termin realizacji: około 30 dni

Producent: ITALPARK

Kod produktu: 418

Zapytaj lub kup produkt

Podstawowe informacje o produkcie

Figura przedstawiająca piękną kobietę, wyłaniającą się ze wzburzonych fal, niesie za sobą głęboką symbolikę i inspirację mitologiczną. Ucieleśnia ona piękno, które tworzy się z otulin wody i piany, przywołując na myśl mitologiczną postać Afrodyty, bogini miłości, urody i płodności.

Symbolika tej postaci jest wielowarstwowa. Wyłanianie się z wzburzonych fal może symbolizować triumf nad trudnościami, pokonanie przeciwności losu i odradzanie się w coraz doskonalszej formie. Ten proces ewolucji, udoskonalany przez naturę przez miliony lat, nawiązuje do dziewiczego wyjścia pierwszych stworzeń z wód, zamieszkujących lądy na pradawnej Pangei. Piękna kobieta, jak Afrodyta, reprezentuje idealne piękno i doskonałość, porównywane do działania ewolucji. Wybór klasycznego ujęcia sztuki dodaje temu wizerunkowi ponadczasowości i uniwersalności, co pozwala na różnorodne interpretacje zgodnie z własnymi wartościami i wierzeniami.

Umieszczenie tej figury w ogrodzie wprowadza pewną magię i mistycyzm. Inspirujący kontekst, połączony z teorią ewolucji i elementami mitologicznej kosmogonii, dodaje głębi i historii ogrodowi. Symbolika piękna i niewinności tworzy atmosferę spokoju i harmonii. Wyłaniająca się z fal postać pięknej kobiety staje się centralnym punktem ogrodu, przyciągając uwagę i nadając przestrzeni estetyczny wymiar, który czyni przestrzeń nie tylko ogrodem, ale także otoczeniem, w którym można doświadczyć piękna, refleksji i poczucia zjednoczenia z naturą.

To klasyczne dzieło sztuki, na których powstawanie zawsze wpływ miała silna inspiracja zjawiskami, jakie od zawsze mają miejsce w przyrodzie.

Szczegółowe informacje o produkcie

Nasze posągi są obecne na rynku od prawie 50 lat. W ciągu tego czasu udało się opracować technologię, która dzięki zastosowaniu wyłącznie włoskich materiałów najwyższej jakości, granulatu marmurowego (słynny marmur z Carrary) i białego cementu, osiągnęła produkt o niezrównanej spoistości i odporności na wszelkie warunki klimatyczne. Producent stawia na jakość, więc wszelkie wykończenia są traktowane ręcznie z najwyższą starannością. Efekt finalny nadaje cechy naturalnego starzenia elementów i umożliwia w prosty sposób wkomponowanie w otoczenie. Odrobiną wyobraźni i kreatywności można nadać atmosferę starożytnej harmoni ogrodom, balkonom, tarasom, ale również wnętrzom pałacowym, hotelowym, restauracyjnym, dworków i willi. Proponujemy 4 rodzaje wykończenia:

naturalna biel – świetnie komponuje się z nowoczesnymi rozwiązaniami;

patynowany - lekko postarzony, delikatnie muśnięty patyną czasu, (najbardziej popularny);

z ceglastym nalotem – nadający odcienia ciepłej barwy;

mocno postarzany – nadający elementom setki lat, mocno przyciemniany, w zagłębieniach brunatny i zielonkawy, idealny do starych parków i ogrodów.

Efekty pracy zostały docenione już w 1978 roku nagradzając pasję rodzinną oskarem europejskim dla działalności gospodarczej APOLLO D’ORO.

Posąg instaluje się na solidnych podstawach i dobrze wypoziomowanych powierzchniach. W przypadku wystąpienia uchybień, mogą być one korygowane za pomocą klinów z twardego materiału (drewno lub plastik), pod warunkiem że nie wpływają na jego stabilność.

 

Wszystkie elementy są przeznaczone tylko do celów dekoracyjnych, nie mogą być stosowane jako elementy kostrukcyjne. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności wynikającej z niewłaściwego ich stosowania.
Rozmiary i waga są przybliżone, zastrzegamy sobie prawo w dowolnym momencie i według własnego uznania modyfikować je wyłącznie w celu poprawy produkcji.

Posągi są odpowiednio pakowane na paletach i większość z nich wysyłana jest bezpośrednio od producenta we Włoszech do klienta finalnego, co eliminuje ryzyko uszkodzeń podczas przepakowań i przeładunków.
Podesty zamawia się osobno.

Zobacz inne produkty z tej kategorii

BRAT I SIOSTRA
CENTURION
NARODZINY WENUS
HEBE
GÓRALKA
BUDDA 3
quickpro.CMS Standard