VENUS Z MILO

VENUS Z MILO

Wysokość: 130 cm

Waga produktu: 125 kg

Szerokość podstawy: 34 cm

Głębokość podstawy: 40 cm

Cena produktu: 2900 zł

Termin realizacji: około 30 dni

Producent: ITALPARK

Kod produktu: 500

Zapytaj lub kup produkt

Podstawowe informacje o produkcie

Wenus z Milo czy Afrodyta z Melos, to najsłynniejsza rzeźba bogini Afrodyty. Półnaga bogini ma szatę opuszczoną poniżej bioder. Lewa noga jest na czymś wsparta. Przypuszcza się, że na żółwiu. Kiedyś w lewej ręce trzymała prawdopodobnie jabłko, a ręka trzymająca jabłko była wsparta na kolumnie, aby podtrzymywać ciężar.

Pierwowzór został znaleziony przez greckiego wieśniaka Jorgosa w 1820 r. w okolicach teatru na terenie akropolu w Adamas, głównym porcie greckiej wyspy Milos, leżącej w archipelagu Cyklad na Morzu Egejskim. Posąg w imieniu francuskiego ambasadora w Turcji, Markiza de Riviere, kupił francuski żeglarz Jules Dumont dUrville. Figura miała wówczas ręce. Według legendy straciła je, gdy statek d’Urville’a roztrzaskał się o skały w pobliżu wyspy. Gdy rzeźbę wydobyto, była już w stanie, w jakim zna ją cały świat.

Markiz de Riviere sprezentował Wenus Ludwikowi XVIII. Od 1821 r. posąg znajduje się w Luwrze. Podobno pochodzi od anonimowego twórcy ze szkoły rodyjskiej z około 150 – 125 p.n.ne. , niektórzy przypuszczają, że twórcą mógł być Aqesandros z Rodos.

Nasza Wenus wykonana jest z granulowanego marmuru Carrara i białego cementu.

Do każdego posągu można dobrać podest o odpowiedniej wielkości.

Szczegółowe informacje o produkcie

Nasze posągi są obecne na rynku od prawie 50 lat. W ciągu tego czasu udało się opracować technologię, która dzięki zastosowaniu wyłącznie włoskich materiałów najwyższej jakości, granulatu marmurowego (słynny marmur z Carrary) i białego cementu, osiągnęła produkt o niezrównanej spoistości i odporności na wszelkie warunki klimatyczne. Producent stawia na jakość, więc wszelkie wykończenia są traktowane ręcznie z najwyższą starannością. Efekt finalny nadaje cechy naturalnego starzenia elementów i umożliwia w prosty sposób wkomponowanie w otoczenie. Odrobiną wyobraźni i kreatywności można nadać atmosferę starożytnej harmoni ogrodom, balkonom, tarasom, ale również wnętrzom pałacowym, hotelowym, restauracyjnym, dworków i willi. Proponujemy 4 rodzaje wykończenia:

naturalna biel – świetnie komponuje się z nowoczesnymi rozwiązaniami;

patynowany - lekko postarzony, delikatnie muśnięty patyną czasu, (najbardziej popularny);

z ceglastym nalotem – nadający odcienia ciepłej barwy;

mocno postarzany – nadający elementom setki lat, mocno przyciemniany, w zagłębieniach brunatny i zielonkawy, idealny do starych parków i ogrodów.

Efekty pracy zostały docenione już w 1978 roku nagradzając pasję rodzinną oskarem europejskim dla działalności gospodarczej APOLLO D’ORO.

Posąg instaluje się na solidnych podstawach i dobrze wypoziomowanych powierzchniach. W przypadku wystąpienia uchybień, mogą być one korygowane za pomocą klinów z twardego materiału (drewno lub plastik), pod warunkiem że nie wpływają na jego stabilność.

Wszystkie elementy są przeznaczone tylko do celów dekoracyjnych, nie mogą być stosowane jako elementy kostrukcyjne. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności wynikającej z niewłaściwego ich stosowania.
Rozmiary i waga są przybliżone, zastrzegamy sobie prawo w dowolnym momencie i według własnego uznania modyfikować je wyłącznie w celu poprawy produkcji.

Posągi są odpowiednio pakowane na paletach i większość z nich wysyłana jest bezpośrednio od producenta we Włoszech do klienta finalnego, co eliminuje ryzyko uszkodzeń podczas przepakowań i przeładunków.
Podesty zamawia się osobno.

Zobacz inne produkty z tej kategorii

SERIA CZTERY PORY ROKU / ŚREDNIAKI
PIERWSZA MIŁOŚĆ
BRAT I SIOSTRA
KUPIDO
NIMFA
HERCULES FARNESE
quickpro.CMS Standard