SERIA CZTERY PORY ROKU / ŚREDNIAKI

SERIA CZTERY PORY ROKU / ŚREDNIAKI

Wysokość: 70 cm

Waga produktu: 128 kg

Szerokość podstawy: 20 cm

Głębokość podstawy: 20 cm

Cena produktu: 2400 zł

Termin realizacji: około 30 dni

Producent: ITALPARK

Kod produktu: 426

Zapytaj lub kup produkt

Podstawowe informacje o produkcie

Cztery cherubinki, klasyczne postaci dzieci-aniołów, z których każda przedstawia inną porę roku, tworzą uroczy i symboliczny obraz związany z cyklami natury, jak i życiem człowieka.

Cherubin przedstawiający wiosnę, ukazany z dzbanem wody, która przedstawia odrodzenie, świeżość i nowe życie, reprezentuje kolejny początek, przemiany w przyrodzie i radosny powrót do życia po zimie.

Letnia figura Cherubina ma na sobie o wiele mniej odzienia, cieszy się słońcem, jest pełna niewinności i niewiedzy, czerpie radość z długich, słonecznych dni. Nawiązuje on do swego rodzaju hedonizmu, momentu, gdzie dni są najdłuższe, a miesiące cieplejsze.

Cherubin jesieni trzyma w ręku kosz z owocami, ukazuje zmiany kolorów w przyrodzie i obfitość, która pozwoliła mu na przygotowanie się do najzimniejszej pory roku. 

Przedstawiający zimę Cherubin ma postawę zamkniętą, otula się ciepłą tkaniną, stoi w spokoju i ciszy, w okresie, który jest czekaniem na odrodzenie.

Wszystkie postacie dzieci, Cherubinków starają nawiązać ze sobą fizyczny kontakt, widać, jak jeden Cherubin próbuje skraść coś drugiemu (na przykład lato ma pretensje do jesieni). Jedynym aniołkiem, który nie robi nic i stoi w ciszy, jest ten, który personifikuje zimę. 

Zestaw czterech rzeźb symbolizuje zarówno pory roku, jak również etapy ludzkiego życia. Zima jest "pozbawionym życia" okresem odliczania czasu do nadejścia wiosny - jak w kole życia i śmierci. Każda z postaci nie rozumie sensu Samsary, wszystkie grzeszą, wszystkie zostaną potępione. Te skrzydlate, pulchne dzieciaczki są personifikacją ludzkich rządz i braku szans na wygranie walki z przemijaniem, jednocześnie przypominają też o tym, że wszystko co przemija, odradza się na nowo. Kontemplacja kolekcji czterech posągów pozwoli na to, by bardziej cieszyć się życiem. 

Zdjęcie przedstawia posągi mocno postarzane, wyeksponowane na kolumnach TREQUANDA.

Figury zostały wykonane z granulowanego marmuru Carrara i białego cementu, jest możliwy zakup pojedynczych sztuk.

Szczegółowe informacje o produkcie

Nasze posągi są obecne na rynku od prawie 50 lat. W ciągu tego czasu udało się opracować technologię, która dzięki zastosowaniu wyłącznie włoskich materiałów najwyższej jakości, granulatu marmurowego (słynny marmur z Carrary) i białego cementu, osiągnęła produkt o niezrównanej spoistości i odporności na wszelkie warunki klimatyczne. Producent stawia na jakość, więc wszelkie wykończenia są traktowane ręcznie z najwyższą starannością. Efekt finalny nadaje cechy naturalnego starzenia elementów i umożliwia w prosty sposób wkomponowanie w otoczenie. Odrobiną wyobraźni i kreatywności można nadać atmosferę starożytnej harmoni ogrodom, balkonom, tarasom, ale również wnętrzom pałacowym, hotelowym, restauracyjnym, dworków i willi. Proponujemy 4 rodzaje wykończenia:

naturalna biel – świetnie komponuje się z nowoczesnymi rozwiązaniami;

patynowany - lekko postarzony, delikatnie muśnięty patyną czasu, (najbardziej popularny);

z ceglastym nalotem – nadający odcienia ciepłej barwy;

mocno postarzany – nadający elementom setki lat, mocno przyciemniany, w zagłębieniach brunatny i zielonkawy, idealny do starych parków i ogrodów.

Efekty pracy zostały docenione już w 1978 roku nagradzając pasję rodzinną oskarem europejskim dla działalności gospodarczej APOLLO D’ORO.

Posąg instaluje się na solidnych podstawach i dobrze wypoziomowanych powierzchniach. W przypadku wystąpienia uchybień, mogą być one korygowane za pomocą klinów z twardego materiału (drewno lub plastik), pod warunkiem że nie wpływają na jego stabilność.

 

Wszystkie elementy są przeznaczone tylko do celów dekoracyjnych, nie mogą być stosowane jako elementy kostrukcyjne. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności wynikającej z niewłaściwego ich stosowania.
Rozmiary i waga są przybliżone, zastrzegamy sobie prawo w dowolnym momencie i według własnego uznania modyfikować je wyłącznie w celu poprawy produkcji.

Posągi są odpowiednio pakowane na paletach i większość z nich wysyłana jest bezpośrednio od producenta we Włoszech do klienta finalnego, co eliminuje ryzyko uszkodzeń podczas przepakowań i przeładunków.
Podesty zamawia się osobno.

Zobacz inne produkty z tej kategorii

BOGINI RYŻU od 500 zł
BUDDA 3
CHIŃSKI WOJOWNIK
PRZEDSZKOLAKI od 1800 zł
WSTYDLIWA
MARZYCIELKA
quickpro.CMS Standard