IRENA

IRENA

Wysokość: 130 cm

Waga produktu: 195 kg

Średnica podestu: 41 cm

Cena produktu: 2100 zł

Termin realizacji: około 30 dni

Producent: ITALPARK

Kod produktu: 432

Zapytaj lub kup produkt

Podstawowe informacje o produkcie

Ogrodowa rzeźba przedstawia Irenę, klasycznie ujętą, młodą kobietę, która siedzi na murku i przygląda się rosnącej obok niewielkiej, kwitnącej róży, niesie ze sobą głęboką symbolikę spokoju, harmonii i zrozumienia natury.

Irena, która w mitologii greckiej jest uosobieniem pokoju, symbolizuje siłę wewnętrzną i opanowanie i równowagę. Jej spokojny i zamyślony wyraz twarzy oraz to, jak spogląda ona w stronię kwitnącej obok róży niesie ze sobą dwojakie znaczenie.

Róża, jest w mitologii traktowana, jako kwiat utożsamiający przymioty bogini Wenus, symbolizuje nieokiełznaną siłę miłości, jednego z najbardziej burzliwych uczuć, jakie znane są ludzkości. Miłość potrafi budować, miłość potrafi niszczyć, prowadzić do powstania życia, lub jego odebrania - osoby doświadczające miłości zdolne są do czynów pięknych, subtelnych i delikatnych, lecz także do wprowadzania w obłęd i doprowadzania niekiedy do dokonywania najstraszniejszych przewinień.

Irena w zamyśleniu spogląda na różę, jako bogini pokoju jest zaciekawiona tym, czy rosnąca obok niej róża zostanie podarowana jako symbol miłości, czy owa miłość zostanie miłością romantyczną, czy może tkwiący w jej łodydze cierń doprowadzi do kłótni między kochankami. Róża wskazuje na pewien dualizm i skłonność do skrajności, Irena może jedynie biernie przyglądać się biegowi wydarzeń, nie może interweniować w życie tej rośliny, bo sama róża nie może zostać skrzywdzona z rąk bogini Pokoju.

 

Ta klasyczna rzeźba doskonale nadaje się do wypełnienia przestrzeni ogrodowej. Doskonale wpasuje się zarówno jako po prostu klasyczne przedstawienie kobiety spoglądającej na różę, jak i pozwoli na prowadzenie rozmów, polemik, dyskusji i dywagacji dotyczących zarówno piękna klasycznych posągów, jak i głębokich dyskursów filozoficznych na temat symboliki, jaką niesie ten posąg, rozmów dotyczących idei determinizmu i wolnej woli. Interpretacja rzeźby wprowadza wręcz nieskończoną ilość tematów, które można wpleść do rozmowy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by w jej cieniu usiąść i cieszyć się wewnętrznym spokojem.

Posąg wykonany z granulowanego marmuru Carrara i białego cementu.

Przedstawiony na fotografii posąg został wyeksponowany na kolumnie AUSTRO Grande.

Szczegółowe informacje o produkcie

Nasze posągi są obecne na rynku od prawie 50 lat. W ciągu tego czasu udało się opracować technologię, która dzięki zastosowaniu wyłącznie włoskich materiałów najwyższej jakości, granulatu marmurowego (słynny marmur z Carrary) i białego cementu, osiągnęła produkt o niezrównanej spoistości i odporności na wszelkie warunki klimatyczne. Producent stawia na jakość, więc wszelkie wykończenia są traktowane ręcznie z najwyższą starannością. Efekt finalny nadaje cechy naturalnego starzenia elementów i umożliwia w prosty sposób wkomponowanie w otoczenie. Odrobiną wyobraźni i kreatywności można nadać atmosferę starożytnej harmoni ogrodom, balkonom, tarasom, ale również wnętrzom pałacowym, hotelowym, restauracyjnym, dworków i willi. Proponujemy 4 rodzaje wykończenia:

naturalna biel – świetnie komponuje się z nowoczesnymi rozwiązaniami;

patynowany - lekko postarzony, delikatnie muśnięty patyną czasu, (najbardziej popularny);

z ceglastym nalotem – nadający odcienia ciepłej barwy;

mocno postarzany – nadający elementom setki lat, mocno przyciemniany, w zagłębieniach brunatny i zielonkawy, idealny do starych parków i ogrodów.

Efekty pracy zostały docenione już w 1978 roku nagradzając pasję rodzinną oskarem europejskim dla działalności gospodarczej APOLLO D’ORO.

Posąg instaluje się na solidnych podstawach i dobrze wypoziomowanych powierzchniach. W przypadku wystąpienia uchybień, mogą być one korygowane za pomocą klinów z twardego materiału (drewno lub plastik), pod warunkiem że nie wpływają na jego stabilność.

 

Wszystkie elementy są przeznaczone tylko do celów dekoracyjnych, nie mogą być stosowane jako elementy kostrukcyjne. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności wynikającej z niewłaściwego ich stosowania.
Rozmiary i waga są przybliżone, zastrzegamy sobie prawo w dowolnym momencie i według własnego uznania modyfikować je wyłącznie w celu poprawy produkcji.

Posągi są odpowiednio pakowane na paletach i większość z nich wysyłana jest bezpośrednio od producenta we Włoszech do klienta finalnego, co eliminuje ryzyko uszkodzeń podczas przepakowań i przeładunków.
Podesty zamawia się osobno.

Zobacz inne produkty z tej kategorii

EROS I SOLEA
PAOLINA
EMILIA
VIRGINIA
VENUS  CALLIPYGOS
VENERA
quickpro.CMS Standard