BOGINI POJEDNANIA

BOGINI POJEDNANIA

Wysokość: 150 cm

Waga produktu: 142 kg

Średnica podestu: 37 cm

Cena produktu: 2700 zł

Termin realizacji: około 30 dni

Producent: ITALPARK

Kod produktu: 466

Zapytaj lub kup produkt

Podstawowe informacje o produkcie

Bogini Pojednania w mitologii rzymskiej, znana także jako Concordia, była personifikacją zgody, pokoju i jedności. Często przedstawiano ją jako piękną kobietę o łagodnej twarzy, symbolizującą zgromadzenie, zgody i jedności.

Rzeźba przedstawia Boginię Pojednania jako półnagą kobietę o obfitym biuście, może być interpretowana jako wyraz harmonii między ciałem a duszą, a także jako symbol zjednoczenia i pokojowego współistnienia różnych aspektów życia - tak fizycznych, jak i duchowych. Obecność Concordii w ogrodzie może wywoływać uczucia spokoju, równowagi i zgody, zachęcając do refleksji nad wartością pokoju i pojednania w życiu codziennym. 

Co ciekawe, w starożytnym Rzymie Bogini Pojednania miała swoje świątynie, a jej kult był ważny w kontekście zapewniania zgody i jedności społeczeństwu. Rzeźba tej bogini może więc być nie tylko ozdobą ogrodu, ale także przypomnieniem o znaczeniu pokojowych relacji i współpracy między ludźmi.

Marmurowa rzeźba, przedstawiająca Concordię jest jawnym ucieleśnieniem cech, którym patronuje owa bogini. Połączy zarówno zwolenników naturalnego, pełnego seksapilu, kobiecego ciała, jak i tych, którzy zapragną podeliberować nad sensem idei, której jest ona personifikacją. Jak wiemy, pojednanie za wszelką cenę jest sprawą mocno dyskusyjną i nie można do niego dążyć, jeżeli nie zakończy się wszelkich waśni i podziałów, które stoją na drodze do jego osiągnięcia.

Concordia jest przeciwieństwem Discordii (w mitologii znanej pod imieniem Eris), której posąg również znajduje się w naszej ofercie. Osoby głęboko uduchowione odnajdą równoważne sobie wibracje umieszczając oba posągi w swoim ogrodowym miejscu do medytacji.

Posąg wykonany z granulowanego marmuru Carrara i białego cementu.

Na zdjęciu bogini jest wyeksponowana na kolumnie  MALTA.

Szczegółowe informacje o produkcie

Nasze posągi są obecne na rynku od prawie 50 lat. W ciągu tego czasu udało się opracować technologię, która dzięki zastosowaniu wyłącznie włoskich materiałów najwyższej jakości, granulatu marmurowego (słynny marmur z Carrary) i białego cementu, osiągnęła produkt o niezrównanej spoistości i odporności na wszelkie warunki klimatyczne. Producent stawia na jakość, więc wszelkie wykończenia są traktowane ręcznie z najwyższą starannością. Efekt finalny nadaje cechy naturalnego starzenia elementów i umożliwia w prosty sposób wkomponowanie w otoczenie. Odrobiną wyobraźni i kreatywności można nadać atmosferę starożytnej harmoni ogrodom, balkonom, tarasom, ale również wnętrzom pałacowym, hotelowym, restauracyjnym, dworków i willi. Produkujemy 4 rodzaje wykończenia:

naturalna biel – świetnie komponuje się z nowoczesnymi rozwiązaniami;

patynowany - lekko postarzony, delikatnie muśnięty patyną czasu, (najbardziej popularny);

z ceglastym nalotem – nadający odcienia ciepłej barwy;

mocno postarzany – nadający elementom setki lat, mocno przyciemniany, w zagłębieniach brunatny i zielonkawy, idealny do starych parków i ogrodów.

Efekty pracy zostały docenione już w 1978 roku nagradzając pasję rodzinną oskarem europejskim dla działalności gospodarczej APOLLO D’ORO.

Posąg instaluje się na solidnych podstawach i dobrze wypoziomowanych powierzchniach. W przypadku wystąpienia uchybień, mogą być one korygowane za pomocą klinów z twardego materiału (drewno lub plastik), pod warunkiem że nie wpływają na jego stabilność.

 

Wszystkie elementy są przeznaczone tylko do celów dekoracyjnych, nie mogą być stosowane jako elementy kostrukcyjne. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności wynikającej z niewłaściwego ich stosowania.
Rozmiary i waga są przybliżone, zastrzegamy sobie prawo w dowolnym momencie i według własnego uznania modyfikować je wyłącznie w celu poprawy produkcji.

Posągi są odpowiednio pakowane na paletach i większość z nich wysyłana jest bezpośrednio od producenta we Włoszech do klienta finalnego, co eliminuje ryzyko uszkodzeń podczas przepakowań i przeładunków.
Podesty zamawia się osobno.

Zobacz inne produkty z tej kategorii

HEBE
DAMIGELLA
TACITA
AURORA
DZIECI Z OWOCAMI
VENUS  CALLIPYGOS
quickpro.CMS Standard