ERIS

ERIS

Wysokość: 120 cm

Waga produktu: 108 kg

Szerokość podstawy: 32 cm

Głębokość podstawy: 30 cm

Cena produktu: 1800 zł

Termin realizacji: około 30 dni

Producent: ITALPARK

Kod produktu: 467

Zapytaj lub kup produkt

Podstawowe informacje o produkcie

W starożytnej mitologii greckiej, Eris była boginią chaosu, sporu, niezgody i zamieszania. Eris uosobiała konflikt i spór, często wprowadzając zamęt w życie bogów i ludzi. Jej obecność wywoływała napięcie i rozdźwięk, zarówno na Olimpie, jak i na ziemi. Eris miała ogromny wpływ na świat mitologiczny oraz ludzką historię. Najbardziej znany jest mit o podłożeniu przez nią złotego jabłka z napisem "Dla najpiękniejszej", który doprowadził do ogromnego sporu pomiędzy boginiami Herą, Ateną i Afrodytą (stąd pojęcie "Jabłka Niezgody", Malum Discordiae), której konsekwencją była miłość Parysa i Heleny, jedna z głównych przyczyn wybuchu wojny trojańskiej. W ten sposób bogini Eris wpłynęła nie tylko na stworzenie waśni pośród istot boskich, lecz także wywołała spór, który doprowadził do cierpienia dziesiątek tysięcy ludzi i upadku Troi.

Dyskordianizm natomiast, jest filozofią lub religią (w zależności od punktu widzenia), której centralnym elementem jest koncepcja chaosu i niezgody, wywodząca się właśnie z postaci Eris. Dyskordianizm wykorzystuje symbole i mitologię związane z Eris jako sposób na wyrażenie sceptycyzmu wobec porządku społecznego i dogmatów, promując kreatywną destrukcję, ironię i absurd. Najbardziej znanym dyskordianinem był Robert Anton Wilson - znany psycholog, filozof, pisarz i okultysta.

Posąg Eris, przedstawia ją jako piękną kobietę w zwiewnej sukni, trzymającą w ręku bukiet, który symbolizuje paradoks bogini. Choć jej uroda mogła być olśniewająca, jej istota kryła w sobie potencjał do tworzenia chaosu i wywoływania konfliktów. Bukiet, który trzyma w ręku, może być interpretowany jako pozorna niewinność, ale jednocześnie może być symbolem podstępu i manipulacji. W ten sposób posąg Eris nie tylko odzwierciedla mitologiczne znaczenie tej bogini, lecz także wplątuje widza w paradoks, ironię i niepewność, typowe dla dyskordianizmu.

Ku chwale Eris nazwano odkrytą w 2005 roku planetoidę, ponieważ odkycie jej istnienia wywołało w środowisku naukowym ostrą, pełną sporów debatę na temat klasyfikacji planet i doprowadziło do wprowadzenia nowych kategorii i definicji ciał niebieskich.

Posąg Eris jest wykonany z mieszanki granulowanego marmuru Carrara i białego cementu, dzięki czemu w samym posągu drzemie nuta chaosu.

Na zdjęciu posąg "ironicznie" postawiono na kolumnie ZEUS.

Szczegółowe informacje o produkcie

Nasze posągi są obecne na rynku od prawie 50 lat. W ciągu tego czasu udało się opracować technologię, która dzięki zastosowaniu wyłącznie włoskich materiałów najwyższej jakości, granulatu marmurowego (słynny marmur z Carrary) i białego cementu, osiągnęła produkt o niezrównanej spoistości i odporności na wszelkie warunki klimatyczne. Producent stawia na jakość, więc wszelkie wykończenia są traktowane ręcznie z najwyższą starannością. Efekt finalny nadaje cechy naturalnego starzenia elementów i umożliwia w prosty sposób wkomponowanie w otoczenie. Odrobiną wyobraźni i kreatywności można nadać atmosferę starożytnej harmoni ogrodom, balkonom, tarasom, ale również wnętrzom pałacowym, hotelowym, restauracyjnym, dworków i willi. Produkujemy 4 rodzaje wykończenia:

naturalna biel – świetnie komponuje się z nowoczesnymi rozwiązaniami;

patynowany - lekko postarzony, delikatnie muśnięty patyną czasu, (najbardziej popularny);

z ceglastym nalotem – nadający odcienia ciepłej barwy;

mocno postarzany – nadający elementom setki lat, mocno przyciemniany, w zagłębieniach brunatny i zielonkawy, idealny do starych parków i ogrodów.

Efekty pracy zostały docenione już w 1978 roku nagradzając pasję rodzinną oskarem europejskim dla działalności gospodarczej APOLLO D’ORO.

Posąg instaluje się na solidnych podstawach i dobrze wypoziomowanych powierzchniach. W przypadku wystąpienia uchybień, mogą być one korygowane za pomocą klinów z twardego materiału (drewno lub plastik), pod warunkiem że nie wpływają na jego stabilność.

 

Wszystkie elementy są przeznaczone tylko do celów dekoracyjnych, nie mogą być stosowane jako elementy kostrukcyjne. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności wynikającej z niewłaściwego ich stosowania.
Rozmiary i waga są przybliżone, zastrzegamy sobie prawo w dowolnym momencie i według własnego uznania modyfikować je wyłącznie w celu poprawy produkcji.

Posągi są odpowiednio pakowane na paletach i większość z nich wysyłana jest bezpośrednio od producenta we Włoszech do klienta finalnego, co eliminuje ryzyko uszkodzeń podczas przepakowań i przeładunków.
Podesty zamawia się osobno.

Zobacz inne produkty z tej kategorii

BOGINI SZCZĘŚCIA
DAWID - replika posągu autorstwa Michała Anioła
VERA , PERSJA , FLORA: od 1500 zł
VENUS Z MILO
BACHUS
CAMPAGNOLA
quickpro.CMS Standard