BACHUS

BACHUS

Wysokość: 192 cm

Waga produktu: 405 kg

Szerokość podstawy: 50 cm

Głębokość podstawy: 50 cm

Cena produktu: 4500 zł

Termin realizacji: około 30 dni

Producent: ITALPARK

Kod produktu: 480

Zapytaj lub kup produkt

Podstawowe informacje o produkcie

Bachus, znany również jako Dionizos w mitologii greckiej, był bogiem wina, ekstazy i uciech zmysłowych. Według mitologii rzymskiej, Bachus był synem Jowisza i Semele, córki króla Teb, Kadma.

Postać Bachusa obecna w wielu mitach i legendach, często związanych z weselem, winem (nie zawsze słusznie) oraz radosnymi ucztami. Był również uważany za opiekuna winiarzy, artystów i wszelkich osób pragnących celebrować radość życia. Jego postać w starożytnym świecie symbolizowała taniec, przyjemność i ekstazę, która według wielu naukowców (Hofmann, McKenna, Ott, Shulgin) wywoływana była za pomocą wywaru o właściwościach psychodelicznych, zwanego Kykeonem. Z tego powodu Bachus jest również patronem sztuki, zwłaszcza teatru i muzyki. 

We współczesnej popkulturze Bachus pojawia się często jako symbol dobrego humoru, upojenia, radości życia i hedonizmu - inspiruje również liczne dzieła literackie, muzyczne i filmowe. Jego postać nadal symbolizuje te same wartości, a jego imię jest często używane w kontekście festiwali, świąt związanych z winem i imprez kulturalnych - od mainstreamu po underground.

Nasza rzeźba ogrodowa przedstawia Bachusa jako szczupłego młodzieńca z gęstą burzą loków na głowie, co symbolizuje płodność i bujność roślinności. Trzyma dzban i kielich, co podkreśla jego rolę jako boga najważniejszych rytuałów, rozrywki, wolnej miłości i muzyki. Obecność Bachusa w ogrodzie ułatwia osiągnięcie stanu radości, przyjemności, błogości. Może on być patronem ogrodowych spotkań przy kieliszku wina, jak i pomagać podczas medytacji, inspirować "artystyczne dusze" oraz nadać rytm  dobrego relaksu i brzmienie dla wypoczynku pośród bujnych, zielonych pnącz. Ten bóg nigdy nie pozwoli na to, by nawet przy współczesnym nadmiarze bodźców i niedoborze realnych uczuć, ludzie nie mogli na chwilę oderwać się od codzienności i zanurzyć w ekstazie, tańcu i muzyce, celebrując obfitość natury oraz uroki życia.

Posąg wykonany jest z granulowanego marmuru Carrara i białego cementu. Do posągu można dobrać podest o odpowiedniej wysokości i szerokości.

Szczegółowe informacje o produkcie

Nasze posągi są obecne na rynku od prawie 50 lat. W ciągu tego czasu udało się opracować technologię, która dzięki zastosowaniu wyłącznie włoskich materiałów najwyższej jakości, granulatu marmurowego (słynny marmur z Carrary) i białego cementu, osiągnęła produkt o niezrównanej spoistości i odporności na wszelkie warunki klimatyczne. Producent stawia na jakość, więc wszelkie wykończenia są traktowane ręcznie z najwyższą starannością. Efekt finalny nadaje cechy naturalnego starzenia elementów i umożliwia w prosty sposób wkomponowanie w otoczenie. Odrobiną wyobraźni i kreatywności można nadać atmosferę starożytnej harmoni ogrodom, balkonom, tarasom, ale również wnętrzom pałacowym, hotelowym, restauracyjnym, dworków i willi. Produkujemy 4 rodzaje wykończenia:

naturalna biel – świetnie komponuje się z nowoczesnymi rozwiązaniami;

patynowany - lekko postarzony, delikatnie muśnięty patyną czasu, (najbardziej popularny);

z ceglastym nalotem – nadający odcienia ciepłej barwy;

mocno postarzany – nadający elementom setki lat, mocno przyciemniany, w zagłębieniach brunatny i zielonkawy, idealny do starych parków i ogrodów.

Efekty pracy zostały docenione już w 1978 roku nagradzając pasję rodzinną oskarem europejskim dla działalności gospodarczej APOLLO D’ORO.

Posąg instaluje się na solidnych podstawach i dobrze wypoziomowanych powierzchniach. W przypadku wystąpienia uchybień, mogą być one korygowane za pomocą klinów z twardego materiału (drewno lub plastik), pod warunkiem że nie wpływają na jego stabilność.

 

Wszystkie elementy są przeznaczone tylko do celów dekoracyjnych, nie mogą być stosowane jako elementy kostrukcyjne. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności wynikającej z niewłaściwego ich stosowania.
Rozmiary i waga są przybliżone, zastrzegamy sobie prawo w dowolnym momencie i według własnego uznania modyfikować je wyłącznie w celu poprawy produkcji.

Posągi są odpowiednio pakowane na paletach i większość z nich wysyłana jest bezpośrednio od producenta we Włoszech do klienta finalnego, co eliminuje ryzyko uszkodzeń podczas przepakowań i przeładunków.
Podesty zamawia się osobno.

Zobacz inne produkty z tej kategorii

WIEŚNIACZKA
TACITA
VENUS  CALLIPYGOS
DZIECI NA ŁAWCE od 890 zł
KUPIDYNEK
ERIS
quickpro.CMS Standard