PORWANIE SABINEK 49x86 cm

PORWANIE SABINEK 49x86 cm

Wymiary:

  • wysokość 49 cm
  • szerokość 86 cm

Waga: 21 kg

Dostępne kolory:

  • biały
  • patynowany
  • z ceglastym nalotem
  • mocno postarzany

Zapytaj lub kup produkt

Cena: od 390 zł

Koszt przesyłki: 50 zł

Termin realizacji: do 30 dni

Podstawowe informacje o produkcie

Płaskorzeźba przedstawiająca legendarny epizod w najstarszej historii Rzymu, który opisuje porwanie kobiet z plemienia Sabinów, jednego z najstarszych plemion w środkowej Italii.

Po raz pierwszy opisał go Cyceron w swoim dziele pt."O Państwie". Wg opisu Cycerona w Rzymie zorganizowano igrzyska, na które przybyły panny sabiniańskie. Romulus kazał je porwać i wydać za mąż za mężczyzn z najlepszych rodów. Z tego powodu Sabinowie wypowiedzieli wojnę Rzymianom, którą przerwano dopiero na prośbę porwanych kobiet. Na znak zawartego pokoju Romulus podzielił się władzą z królem Sabinów Tytusem Tacjuszem.

Płaskorzeźba wykonana ze zmielonego marmuru Carrara i białego cementu. Tylne haki umożliwiają montaż płaskorzeźby na elewacji budynku, bądź we wnętrzu. Podana wyżej cena dotyczy płaskorzeźby białej. Patynowana 410 zł, z ceglastym nalotem i mocno postarzany 430 zł.

Szczegółowe informacje o produkcie

Jesteśmy obecni na rynku od prawie 50 lat. W ciągu tego czasu udało się opracować technologię, która dzięki zastosowaniu wyłącznie włoskich materiałów najwyższej jakości, granulatu marmurowego (słynny marmur z Carrary) i białego cementu, osiągnęła produkt o niezrównanej spoistości i odporności na wszelkie warunki klimatyczne. Producent stawia na jakość, więc wszelkie wykończenia są traktowane ręcznie z najwyższą starannością. Efekt finalny nadaje cechy naturalnego starzenia elementów i umożliwia w prosty sposób wkomponowanie w otoczenie. Odrobiną wyobraźni i kreatywności można nadać atmosferę starożytnej harmoni ogrodom, balkonom, tarasom, ale również wnętrzom pałacowym, hotelowym, restauracyjnym, dworków i willi. Proponujemy 4 rodzaje wykończenia:

naturalna biel – świetnie komponuje się z nowoczesnymi rozwiązaniami;

patynowany - lekko postarzony, delikatnie muśnięty patyną czasu, (najbardziej popularny);

z ceglastym nalotem – nadający odcienia ciepłej barwy;

mocno postarzany – nadający elementom setki lat, mocno przyciemniany, w zagłębieniach brunatny i zielonkawy, idealny do starych parków i ogrodów.

Efekty pracy zostały docenione już w 1978 roku nagradzając pasję rodzinną oskarem europejskim dla działalności gospodarczej APOLLO D’ORO.

Wszystkie elementy są przeznaczone tylko do celów dekoracyjnych, nie mogą być stosowane jako elementy kostrukcyjne. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności wynikającej z niewłaściwego ich stosowania.
Rozmiary i waga są przybliżone, zastrzegamy sobie prawo w dowolnym momencie i według własnego uznania modyfikować je wyłącznie w celu poprawy produkcji.

Zobacz inne produkty z tej kategorii

PŁASKORZEŹBA ANIOŁ STRÓŻ 50x44 cm: 430 zł
Komplet Cztery Pory Roku  32x75: od 1780 zł
BLIŹNIĘTA 34x115 cm - 580 zł
HERB SZLACHECKI - 69x56 cm - 490 zł
RAFFAELLO 56x102 cm - 580 zł
PŁASKORZEŹBA ANIOŁOWIE 51x115 cm: 580 zł
quickpro.CMS Standard