NARODZINY WENUS

NARODZINY WENUS

Wysokość: 125 cm

Waga produktu: 74 kg

Szerokość podstawy: 28 cm

Głębokość podstawy: 28 cm

Cena produktu: 800 zł

Termin realizacji: około 30 dni

Producent: ITALPARK

Kod produktu: 453

Zapytaj lub kup produkt

Podstawowe informacje o produkcie

Klasyczna rzeźba Wenus, wyłaniającej się z muszli nawiązuje do słynnego obrazu "Narodziny Wenus" autorstwa Sandro Botticellego. Podobnie jak na malowidle renasansowego mistra, rzeźba ta ukazuje narodziny bogini miłości i piękna w całej swej krasie.

Symbolika Wenus, wyłaniającej się z muszli jest związana z mitologią grecką, gdzie Wenus narodziła się z piany morskiej i została przyniesiona na brzeg przez fale. Jest to uchwycony okiem artysty, symboliczny akt narodzin piękna i miłości. Wenus jest często przedstawiana jako idealna, kobieca postać o harmonijnych kształtach, emanująca godnością i urodą. Czczono ją jako boginię piękna, miłości, kwiatów i wiosny. Miłość, jaką symbolizuje Wenus to potężna siła, która mogła opanować nie tylko ludzi ale i bogów. Wenus to pogodna bogini. Wyobrażano sobie, że bogini porusza się na rydwanie zaprzężonym w gołębie – ptaki szczególnie jej poświęcone.

Umieszczenie tej rzeźby w ogrodzie może wprowadzić do przestrzeni nutę klasycznego piękna i harmonii. Wenus, narodzona z morskich fal może być interpretowana jako manifestacja potęgi natury, kobiecej siły i ponadczasowej elegancji. Jednocześnie doda wybranemu miejscu atmosfery klasycznego wdzięku, i będzie inspiracją do kontemplowania klasycznego, renesansowego spojrzenia na piękno. Narodzona z muszli Wenus może dodaje miejscu atmosfery, estetycznego wdzięku, a jednocześnie jest inspiracją do pielęgnowania piękna, równowagi i harmonii w otoczeniu. Rzeźba ta może również stanowić wyraz szacunku dla sztuki i kultury antycznej, dodając ogrodowi głębokiego kontekstu artystycznego i wskazuje na wysublimowany gust i smak.

Szczegółowe informacje o produkcie

Afrodyta, bogini miłości i płodności, wedle legendy narodziła się w morzu, u brzegów wyspy Cypr. Jej ojciec, Uranos - okrutny bóg nieba - uwięził swoje dzieci i nie pozwalał oglądać im światła dnia. Gaja, matka ziemia, namówiła je do buntu. Najmłodszy syn Kronos odciął Uranosowi sierpem genitalia w momencie, kiedy ten współżył z żoną - Gają. Wrzucił je do morza, a tam wokół nich zebrała się piana morska i została zapłodniona nasieniem. Z zapłodnionej nasieniem Uranosa piany morskiej narodziła się Afrodyta. Zefiry zaniosły nowo narodzoną boginię na Cyterę, a stamtąd na Cypr. Niektórzy uważają, że podróż tę odbyła w muszli sunącej po morskiej fali.


Bogini miłości Afrodyta była początkowo boginią płodności natury. We wczesnych przedstawieniach miała korpulentną figurę - niczym neolityczne boginie płodności. Dopiero dużo później artyści zaczęli ją przedstawiać jako kobietę szczupłą i zgrabną.

Najsłynniejsze dzieła sztuki, których natchnieniem była Afrodyta, to starożytna rzeźba Wenus z Milo i renesansowy obraz Sandro Botticellego "Narodziny Wenus", na którym jest wzorowany nasz posąg.

 

Nasze posągi są obecne na rynku od prawie 50 lat. W ciągu tego czasu udało się opracować technologię, która dzięki zastosowaniu wyłącznie włoskich materiałów najwyższej jakości, granulatu marmurowego (słynny marmur z Carrary) i białego cementu, osiągnęła produkt o niezrównanej spoistości i odporności na wszelkie warunki klimatyczne. Producent stawia na jakość, więc wszelkie wykończenia są traktowane ręcznie z najwyższą starannością. Efekt finalny nadaje cechy naturalnego starzenia elementów i umożliwia w prosty sposób wkomponowanie w otoczenie. Odrobiną wyobraźni i kreatywności można nadać atmosferę starożytnej harmoni ogrodom, balkonom, tarasom, ale również wnętrzom pałacowym, hotelowym, restauracyjnym, dworków i willi. Produkujemy 4 rodzaje wykończenia:

naturalna biel – świetnie komponuje się z nowoczesnymi rozwiązaniami;

patynowany - lekko postarzony, delikatnie muśnięty patyną czasu, (najbardziej popularny);

z ceglastym nalotem – nadający odcienia ciepłej barwy;

mocno postarzany – nadający elementom setki lat, mocno przyciemniany, w zagłębieniach brunatny i zielonkawy, idealny do starych parków i ogrodów.

Efekty pracy zostały docenione już w 1978 roku nagradzając pasję rodzinną oskarem europejskim dla działalności gospodarczej APOLLO D’ORO.

Posąg instaluje się na solidnych podstawach i dobrze wypoziomowanych powierzchniach. W przypadku wystąpienia uchybień, mogą być one korygowane za pomocą klinów z twardego materiału (drewno lub plastik), pod warunkiem że nie wpływają na jego stabilność.

 

Wszystkie elementy są przeznaczone tylko do celów dekoracyjnych, nie mogą być stosowane jako elementy kostrukcyjne. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności wynikającej z niewłaściwego ich stosowania.
Rozmiary i waga są przybliżone, zastrzegamy sobie prawo w dowolnym momencie i według własnego uznania modyfikować je wyłącznie w celu poprawy produkcji.

Posągi są odpowiednio pakowane na paletach i większość z nich wysyłana jest bezpośrednio od producenta we Włoszech do klienta finalnego, co eliminuje ryzyko uszkodzeń podczas przepakowań i przeładunków.
Podesty zamawia się osobno.

Zobacz inne produkty z tej kategorii

HEBE
BOGINI POJEDNANIA
NIMFA
BRAT I SIOSTRA
BELLA
SERIA CZTERY PORY ROKU
quickpro.CMS Standard