AFRODYTA NARODZINY WENUS

AFRODYTA NARODZINY WENUS

Wymiary:

  • wysokość 85 cm

Waga: 30 kg

Dostępne kolory:

  • biały
  • patynowy
  • z ceglastym nalotem
  • mocno postarzany

Zapytaj lub kup produkt

Cena: od 700 zł

Koszt przesyłki: 100 zł

Termin realizacji: do 30 dni

Podstawowe informacje o produkcie

Bogini piękna i miłości. Narodziła się z morskiej piany w okolicach Cypru. Posąg wykonany z mieszanki zmielonego marmuru i białego cementu.

Podana wyżej cena dotyczy posągu w białym kolorze. Posąg patynowany 750 zł, z ceglastym nalotem i mocno postarzany 800 zł.

Posąg stoi na podeście FIORENTINA o wysokości 40 cm, szerokość 28x28 cm, cena od 400 zł.

W naszej ofercie mamy również posąg bogini o wysokości 125 cm w cenie 1620 zł - biały, lekko patynowany 1700 zł, z ceglastym nalotem i mocno postarzany 1780 zł. Duży posąg (ostatnie zdjęcie) stoi na podeście MERLINO o wysokości 40 cm i średnicy 42 cm w cenie 760 zł.

Szczegółowe informacje o produkcie

Afrodyta, bogini miłości i płodności, wedle legendy narodziła się w morzu, u brzegów wyspy Cypr. Jej ojciec, Uranos - okrutny bóg nieba - uwięził swoje dzieci i nie pozwalał oglądać im światła dnia. Gaja, matka ziemia, namówiła je do buntu. Najmłodszy syn Kronos odciął Uranosowi sierpem genitalia w momencie, kiedy ten współżył z żoną - Gają. Wrzucił je do morza, a tam wokół nich zebrała się piana morska i została zapłodniona nasieniem. Z zapłodnionej nasieniem Uranosa piany morskiej narodziła się Afrodyta. Zefiry zaniosły nowo narodzoną boginię na Cyterę, a stamtąd na Cypr. Niektórzy uważają, że podróż tę odbyła w muszli sunącej po morskiej fali.


Bogini miłości Afrodyta była początkowo boginią płodności natury. We wczesnych przedstawieniach miała korpulentną figurę - niczym neolityczne boginie płodności. Dopiero dużo później artyści zaczęli ją przedstawiać jako kobietę szczupłą i zgrabną.

Najsłynniejsze dzieła sztuki, których natchnieniem była Afrodyta, to starożytna rzeźba Wenus z Milo i renesansowy obraz Sandro Botticellego "Narodziny Wenus", na którym jest wzorowany nasz posąg.

 

Nasze posągi są obecne na rynku od prawie 50 lat. W ciągu tego czasu udało się opracować technologię, która dzięki zastosowaniu wyłącznie włoskich materiałów najwyższej jakości, granulatu marmurowego (słynny marmur z Carrary) i białego cementu, osiągnęła produkt o niezrównanej spoistości i odporności na wszelkie warunki klimatyczne. Producent stawia na jakość, więc wszelkie wykończenia są traktowane ręcznie z najwyższą starannością. Efekt finalny nadaje cechy naturalnego starzenia elementów i umożliwia w prosty sposób wkomponowanie w otoczenie. Odrobiną wyobraźni i kreatywności można nadać atmosferę starożytnej harmoni ogrodom, balkonom, tarasom, ale również wnętrzom pałacowym, hotelowym, restauracyjnym, dworków i willi. Produkujemy 4 rodzaje wykończenia:

naturalna biel – świetnie komponuje się z nowoczesnymi rozwiązaniami;

patynowany - lekko postarzony, delikatnie muśnięty patyną czasu, (najbardziej popularny);

z ceglastym nalotem – nadający odcienia ciepłej barwy;

mocno postarzany – nadający elementom setki lat, mocno przyciemniany, w zagłębieniach brunatny i zielonkawy, idealny do starych parków i ogrodów.

Efekty pracy zostały docenione już w 1978 roku nagradzając pasję rodzinną oskarem europejskim dla działalności gospodarczej APOLLO D’ORO.

Posąg instaluje się na solidnych podstawach i dobrze wypoziomowanych powierzchniach. W przypadku wystąpienia uchybień, mogą być one korygowane za pomocą klinów z twardego materiału (drewno lub plastik), pod warunkiem że nie wpływają na jego stabilność.

 

Wszystkie elementy są przeznaczone tylko do celów dekoracyjnych, nie mogą być stosowane jako elementy kostrukcyjne. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności wynikającej z niewłaściwego ich stosowania.
Rozmiary i waga są przybliżone, zastrzegamy sobie prawo w dowolnym momencie i według własnego uznania modyfikować je wyłącznie w celu poprawy produkcji.

Posągi są odpowiednio pakowane na paletach i większość z nich wysyłana jest bezpośrednio od producenta we Włoszech do klienta finalnego, co eliminuje ryzyko uszkodzeń podczas przepakowań i przeładunków.
Podesty zamawia się osobno.

Zobacz inne produkty z tej kategorii

DZIECI Z OWOCAMI od 1200 zł
VENERE od 1600 zł
WODNICZKA od 1000 zł
BACHUS od 4300 zł
BOGINI RYŻU od 500 zł
BRAT I SIOSTRA od 890 zł
quickpro.CMS Standard