VERONICA

VERONICA

Wysokość: 120 cm

Waga produktu: 81 kg

Średnica podestu (dot. donic i podestów pod posągi): 30 cm

Cena produktu: 2000 zł

Termin realizacji: około 30 dni

Producent: ITALPARK

Kod produktu: 503

Zapytaj lub kup produkt

Podstawowe informacje o produkcie

Posąg ogrodowy przedstawiający Weronikę, młodą, piękną kobietę zatopioną w rozmyślaniach. Weronika, czyli niosąca zwycięstwo (z greki phero - "nieść" i nike "zwycięstwo) ujęta jest w klasycznym stylu rzeźbiarskim, jej posąg wnosi do ogrodu głęboką wartość, która zawarta jest w etymologii jej imienia i skłania do różnorodnych refleksji. Sama jej postawa kontrastuje z powszechnym biegiem życia we współczesnym świecie, gdzie przepływ informacji i bodźców z zewnątrz nie pozostawia czasu na introspekcję i zastanowienie się nad własnym istnieniem. Postać Weroniki reprezentuje pragnienie zanurzenia się w wewnętrznym świecie myśli i refleksji, co stoi w kontraście do natłoku informacji, bodźców atakujących nas z każdej możliwej strony. Jej postawa ukazuje pragnienie ucieczki od codziennego zgiełku, gdzie spokój i zaduma są rzadkością, Weronika jako taka może być uznawana za symbol eskapizmu, jej  dumna postawa może stanowić przypomnienie, że warto czasami zanurzyć się w długotrwałych myślach i wartościach, zamiast poddawać się krótkotrwałym wyrzutom dopaminy, które są (nomen omen) podstawą konstruktu współczesnego społeczeństwa.

Klasyczny styl dodaje ogrodowi estetyki, której brakuje w czasach, gdy często liczy się tylko chwila. Dodanie tej rzeźby do ogrodu nie tylko ozdobi przestrzeń, ale również zachęci do refleksji nad własnym życiem, wartościami i potrzebą odnalezienia harmonii w dynamicznym świecie.

Posąg wykonany z mieszanki granulowanego marmuru Carrara i białego cementu.

 

Szczegółowe informacje o produkcie

Nasze posągi są obecne na rynku od prawie 50 lat. W ciągu tego czasu udało się opracować technologię, która dzięki zastosowaniu wyłącznie włoskich materiałów najwyższej jakości, granulatu marmurowego (słynny marmur z Carrary) i białego cementu, osiągnęła produkt o niezrównanej spoistości i odporności na wszelkie warunki klimatyczne. Producent stawia na jakość, więc wszelkie wykończenia są traktowane ręcznie z najwyższą starannością. Efekt finalny nadaje cechy naturalnego starzenia elementów i umożliwia w prosty sposób wkomponowanie w otoczenie. Odrobiną wyobraźni i kreatywności można nadać atmosferę starożytnej harmoni ogrodom, balkonom, tarasom, ale również wnętrzom pałacowym, hotelowym, restauracyjnym, dworków i willi. Proponujemy 4 rodzaje wykończenia:

naturalna biel – świetnie komponuje się z nowoczesnymi rozwiązaniami;

patynowany - lekko postarzony, delikatnie muśnięty patyną czasu, (najbardziej popularny);

z ceglastym nalotem – nadający odcienia ciepłej barwy;

mocno postarzany – nadający elementom setki lat, mocno przyciemniany, w zagłębieniach brunatny i zielonkawy, idealny do starych parków i ogrodów.

Efekty pracy zostały docenione już w 1978 roku nagradzając pasję rodzinną oskarem europejskim dla działalności gospodarczej APOLLO D’ORO.

Posąg instaluje się na solidnych podstawach i dobrze wypoziomowanych powierzchniach. W przypadku wystąpienia uchybień, mogą być one korygowane za pomocą klinów z twardego materiału (drewno lub plastik), pod warunkiem że nie wpływają na jego stabilność.

 

Wszystkie elementy są przeznaczone tylko do celów dekoracyjnych, nie mogą być stosowane jako elementy kostrukcyjne. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności wynikającej z niewłaściwego ich stosowania.
Rozmiary i waga są przybliżone, zastrzegamy sobie prawo w dowolnym momencie i według własnego uznania modyfikować je wyłącznie w celu poprawy produkcji.

Posągi są odpowiednio pakowane na paletach i większość z nich wysyłana jest bezpośrednio od producenta we Włoszech do klienta finalnego, co eliminuje ryzyko uszkodzeń podczas przepakowań i przeładunków.
Podesty zamawia się osobno.

Zobacz inne produkty z tej kategorii

EROS I SOLEA
GÓRALKA
SERIA CZTERY PORY ROKU
TACITA
BOGINI SZCZĘŚCIA
DAMA Z MUSZLĄ
quickpro.CMS Standard