VENUS CALLIPYGOS

VENUS CALLIPYGOS

Wysokość: 78 cm

Szerokość: 20 cm

Głębokość: 17 cm

Waga produktu: 24 kg

Cena produktu: 1100 zł

Termin realizacji: około 30 dni

Producent: ITALPARK

Kod produktu: 405

Zapytaj lub kup produkt

Podstawowe informacje o produkcie

Posąg bogini greckiej wzorowany na Wenus Kallipygos (dosł. „z pięknymi pośladkami”), także Wenus Farnese – rzymskiej rzeźbie marmurowej pochodzącej prawdopodobnie z II wieku, uważanej za kopię wcześniejszego greckiego oryginału.

Obecnie znajduje się w zbiorach Narodowego Muzeum Archeologicznego w Neapolu. Mierząca 1,52 m wysokości rzeźba przedstawia boginię Wenus, wdziewającą chiton, spoglądającą przez prawe ramię, podziwiając swoje nagie pośladki i nogi.

Neapolitańska Wenus Kallipygos uważana jest za kopię wcześniejszej greckiej rzeźby ze świątyni Afrodyty w Syrakuzach, wzmiankowanej przez Atenajosa. Zgodnie z jego świadectwem w mieście tym mieszkały niegdyś dwie siostry, które kłóciły się o to, która z nich ma piękniejsze pośladki. Poproszony o rozsądzenie sporu młodzieniec przyznał zwycięstwo pierwszej z sióstr. Gdy później opowiedział całą historię swojemu bratu, ten postanowił sam zapoznać się z walorami dziewcząt i uznał, że palma pierwszeństwa należy się drugiej siostrze. Ostatecznie siostry poślubiły obydwu braci, a na pamiątkę wydarzenia ufundowały jako wotum dla Afrodyty wspomniany posąg.

Symbolika tej rzeźby odnosi się nie tylko piękna fizycznego, ale również odniesienia do płodności, miłości oraz zmysłowości, które były utożsamiane z kultem Wenus. Umieszczenie rzeźby Venus Callipygos w przestrzeni ogrodowej może wprowadzić do przestrzeni element estetyczny, celebrujący urodę i kobiecą siłę. Rzeźba ponadto może dodaje elegancji i artystycznego uroku otoczeniu. Ponadto, obecność tej figury to jasny wyraz szacunku dla piękna natury i  kobiecej urody.

To unikatowy element, który może przyciągać uwagę i stworzyć atmosferę miejsca celebrującego antyczną kulturę, estetykę i podziw dla wdzięku ludzkiego ciała.

Szczegółowe informacje o produkcie

Nasze posągi są obecne na rynku od prawie 60 lat. W ciągu tego czasu udało się opracować technologię, która dzięki zastosowaniu wyłącznie włoskich materiałów najwyższej jakości, granulatu marmurowego (słynny marmur z Carrary) i białego cementu osiągnęła niesamowitą trwałość. Producent stawia na jakość, więc wszelkie wykończenia są traktowane ręcznie z najwyższą starannością. Zabiegi, którym poddawana jest powierzchnia nadają efekt prawie naturalnego starzenia się, który podkreśla ozdoby i detale modeli. Preparat wodoodporny spowalnia naturalne starzenie, daje większą odporność na zmienne warunki pogodowe, szczególnie na mróz. Efekt finalny nadaje cechy naturalnego starzenia elementów i umożliwia w prosty sposób wkomponowanie w otoczenie. Odrobiną wyobraźni i kreatywności można nadać atmosferę starożytnej harmonii ogrodom, balkonom, tarasom, ale również wnętrzom pałacowym, hotelowym, restauracyjnym, dworków i willi. Proponujemy 9 opcji wykończenia. Efekty pracy zostały docenione już w 1978 roku nagradzając pasję rodzinną Oskarem Europejskim dla działalności gospodarczej APOLLO D’ORO. Posąg instaluje się na solidnych podstawach i dobrze wypoziomowanych powierzchniach. W przypadku wystąpienia uchybień, mogą być one korygowane za pomocą klinów z twardego materiału (drewno lub plastik), pod warunkiem że nie wpływają na jego stabilność. Wszystkie elementy są przeznaczone tylko do celów dekoracyjnych, nie mogą być stosowane jako elementy konstrukcyjne. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności wynikającej z niewłaściwego ich stosowania. Rozmiary i waga są przybliżone, zastrzegamy sobie prawo w dowolnym momencie i według własnego uznania modyfikować je wyłącznie w celu poprawy produkcji. Posągi są odpowiednio pakowane na paletach i większość z nich wysyłana jest bezpośrednio od producenta we Włoszech do klienta finalnego, co eliminuje ryzyko uszkodzeń podczas przepakowań i przeładunków. Podesty zamawia się osobno.

Zobacz inne produkty z tej kategorii

WIEŚNIACZKA
EROS I SOLEA
AURORA
TRZY GRACJE: od 2100 zł
NIKE Z SAMOTRAKI
PIERWSZA MIŁOŚĆ
quickpro.CMS Standard